W piątek 8 listopada w naszej szkole odbył się happening patriotyczny dla klas I – III. Miał on na celu zintegrować naszych uczniów i wspólnie uczcić poprzez zabawę oraz muzykę ten szczególny dzień, jakim jest kolejna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Staraliśmy się odpowiedzieć sobie na pytania: Za co kochamy naszą Ojczyznę?  Kim jest patriota?

Dzieci zmierzyły się również z trzema zadaniami.

W pierwszym:  „Znam swój kraj”, uczniowie zostali podzieleni na drużyny i odkodowywali zadania w kategoriach: symbole Polski, zagadki obrazkowe, polskie miasta i rzeki.

Podczas realizacji zadania drugiego przygotowywali biało – czerwone węże, które potem uroczyście połączyliśmy w jedną całość i zawiesiliśmy na korytarzu pierwszego piętra.

Polskie losy na drodze do wolności, krótko zaprezentowali nam uczniowie klasy IIIb.

Na koniec w trzecim zadaniu, każdy mógł zaznaczyć swoją przynależność do naszego kraju pozostawiając na wcześniej przygotowanej mapie „własną piątkę”.

Happening zakończyło uroczyste odśpiewanie Mazurka Dąbrowskiego.