Projekt “Our languages” rozpoczął się w naszej szkole w październiku 2014r. W projekcie biorą udział uczniowie kl. 5B oraz grupa uczniów ze szkoły podstawowej z Holandii z miasteczka Dubbeldam, z którymi rozpoczęliśmy współpracę w zeszłym roku w ramach projektu “Culture in a box” i w bieżącym roku szkolnym odnowiliśmy znajomość.
Na początku podzieliliśmy się wrażeniami z wakacji i wspólnie zastanowiliśmy się co zrobić w obecnym roku szkolnym. Postanowiliśmy, że nauczymy się pożytecznych zwrotów i słów z naszych języków. Uznaliśmy, że będzie to tym bardziej ciekawe, że język polski i holenderski nie są powszechnie znane w Europie. Projekt został podzielony na etapy oraz zaplanowano tematykę.
Uznaliśmy, że chcemy wiedzieć jak się przywitać i przedstawić w języku naszych partnerów, jak opowiedzieć o naszych zainteresowaniach, zapytać o drogę czy zrobić zakupy. Interesuje nas również słownictwo związane z życiem szkoły i rodziną. Dla naszych kolegów przygotowaliśmy prezentacje multimedialne wraz z transkrypcjami dźwiękowymi, z których mogą uczyć się naszego języka.
Obecnie planujemy nakręcić film i napisać listy do uczniów z Holandii.

 

Autor: Michalina Rzepka, Agata Siwoń