Dziś proponujemy wirtualne wizyty w ZOO.

Warszawskie zoo dołączyło do akcji “Zostań w domu” pod hasłem #ZOOstańwdomu – ZOObaczonline.

Na facebookowym profilu Warszawskie ZOO pracownicy zamieszczają filmy, które tworzą. “Czy coś się zmieniło w życiu zwierząt?  Nie tak wiele, ale np. okazało się, że żyrafy są dużo bardziej wrażliwe na różne nieznane im dźwięki, które w przypadku obecności zwiedzających zwykle ignorowały… za to cieszą się bez skrępowania dźwiękiem chrupanych gałązek! Nosorożce zaczynają coraz śmielej używać czochradła, a brak gwaru pozwala przysłuchać się rozmowie ursonów: Marit i Wilsona.

Te i inne ciekawostki do obejrzenia codziennie o 14.00 na oficjalnym fanpage’u Warszawskiego ZOO w krótkich filmach nakręconych przez opiekunów zwierząt”.

https://www.facebook.com/WarszawskieZOO/

Opalają się, bawią i piją z butelki

Na już dostępnych filmach widzimy, jak czas spędza słonica Fredzia, która wygrzewa się do słońca. Jej opiekun Patryk komentuje: – Zoo jest puste, słychać tylko śpiew ptaków. Fredzia postanowiła zacząć sezon opalania, wykąpała się już w błocie i posypała ziemią (…) chlapie siebie i nas, obsypuje piachem i czeka na obiad. Kasia, opiekunka hipopotamów pokazuje, jak w tym czasie bawi się z podopiecznymi. Zwierzęta pływają, są pryskane dla zabawy wodą i otwierają szeroko szczęki. – W zależności od nastroju lubią to albo nie. Hugo podpływa do mnie już któryś raz i widać, że czerpie z tego przyjemność. W ten sposób można wypłukać resztki jedzenia, zachęcać do ruchu i płynięcia w konkretnym kierunku – tłumaczy Kasia.

Z kolei Monika częstuje goryla specjalnie przygotowanym napojem. Jej podopieczny Bwana delektuje się nim prosto z butelki. – To kompot z żurawiny, niesłodzony. Bwana najlepiej radzi sobie z naszych trzech panów. Chłopak jest otwarty na nowe smaki. Goryle nie mają problemu z odkręcenie sobie butelki i piciem z niej – komentuje opiekunka goryli.

Zdalne lekcje, ciekawostki i zagadki

Na profilach Warszawskie ZOO i ZOO Edukacja, w każdy wtorek o godzinie 12.00 odbywają się też krótkie lekcje, pełne ciekawostek dla najmłodszych. W czwartek o godzinie 12.00 będą podobne zajęcia, ale dedykowane dorosłym. Tego samego dnia o godzinie 16.00 możemy zobaczyć też “ZOOhistorycznie – Tele-Giergot” – o otwarciu Miejskiego Ogrodu Zoologicznego opowie Piotr Giergot z Trupy Teatralne Warszawiaki, który na YouTube, warszawską gwarą opowiada o historii Warszawy.

Oprócz tego, w poniedziałki i piątki o godzinie 9.00 wolontariusze przygotowują prezentacje pod tytułem “Dlaczego tak wyglądam?”. Wyjaśniają w nich, jak środowisko determinuje wygląd zwierząt.

Źródło: https://tvn24.pl/tvnwarszawa/praga-polnoc/koronawirs-a-zoo-co-ze-zwierzetami-mozna-zobaczyc-online-4493861

Opracowanie: Samorząd Szkolny we współpracy z Panią Małgorzatą Muszyńską.