EUROPEJSKI DZIEŃ ŚNIADANIA

KONKURS!!!

24 kwietnia obchodzony jest Europejski Dzień śniadania, który organizowany jest pod hasłem “Znajdź czas na śniadanie” (ang. Make time for breakfast).

Samorząd Uczniowski organizuje konkurs “ Moje zdrowe śniadanie”. Zasady są bardzo proste! Zrób zdjęcie swojego śniadania i prześlij zdjęcia na adres: paniolasmat@gmail.com lub specjalista5c@gmail.com

Pamiętaj o zasadzie, że śniadanie powinno dostarczyć od 20 do 25 procent potrzebnej naszemu organizmowi całodobowej energii. Powinny być w nim takie produkty, jak zboża, owoce i warzywa, produkty mleczne, tłuszcze bogate w jednonienasycone kwasy tłuszczowe oraz wapń w ilości 200–300 mg, czyli tyle, ile zawiera jedna szklanka mleka, jeden kubeczek jogurtu, 20 g sera lub 250 g twarogu.

Liczymy na waszą pomysłowość. Powodzenia!

Opracowanie: Samorząd Szkolny we współpracy z Panią Aleksandrą Spurek.