Wirtualny spacer po górach. Wybierz się!

 

Świetny sposób na odreagowanie i rozluźnienie się po długich godzinach spędzonych przy lekcjach 😉

Tatrzański Park Narodowy (TPN) w czasie pandemii zachęca do wirtualnego odwiedzenia Tatr. W mediach społecznościowych parku codziennie publikowane są filmy, w których przyrodnicy w ciekawy sposób opowiadają o Tatrach.

Ograniczenia zaowocowały powstaniem nowych form komunikacji z miłośnikami Tatr, które można śledzić przede wszystkim w mediach społecznościowych:

Facebook Tatrzański Park Narodowy/@TatrzanskiParkNarodowy

Instagram Tatrzański Park Narodowy/tatrzanskiparknarodowy

Twitter TPN/@Tatrzanski_PN

 YouTube TPNVideo

Tatrzański Park Narodowy rozpoczął trzy nowe cykle filmów. Pierwszy z nich to „Głowa do GÓRY” – kilkuminutowe filmy edukacyjne, gdzie nasi pracownicy dzielą się swoją wiedzą na temat Tatr, zjawisk w nich zachodzących, aktualnościami ze świata przyrody, opowieściami o historii i kulturze.

Drugi cykl – bardziej spontaniczny, stąd tytuł „#tatryodręki” – to krótkie relacje leśniczych i innych pracowników, którzy niemal na żywo dzielą się tym, co ciekawe, na co się natykają, ale co ulotne. Tu raczej chodzi o emocje i bieżący kontakt z turystami, którzy dzięki temu na chwilkę – poprzez monitor komputera czy ekran telefonu – mogą znaleźć się w Tatrach.

Trzeci – „Tatrzańskie smyki” seria dla dzieci, w której zachęcamy rodziny do rozmaitych prac ręcznych wokół tematów przyrodniczych.

Kolejną nowością są webinary z Tatrzańskim Parkiem Narodowym, które odbywają się w czwartki o godzinie 19.00. To spora dawka tatrzańskiej wiedzy! Linki do nich dostępne będą na naszej stronie internetowej tpn.pl oraz we wspomnianych wyżej mediach społecznościowych.

Zachęcamy do śledzenia naszych profili oraz do obejrzenia i rozkoszowania się pięknem górskiej przyrody, burzącej się do życia po zimowym śnie.

 

Źródło: https://tpn.pl/nowosci/glowa-do-gory

Opracowanie: Samorząd Szkolny