19 maja obchodzimy Dzień Dobrych Uczynków.

Jak go uczcić?

Ustanowiono go 10 lat temu z inicjatywy fundacji ARKA. Pomysł, by chociaż jednego dnia w roku patrzeć bardziej na innych niż na siebie, jest godny pochwały, więc radzimy, jak możecie uczcić Dzień Dobrych Uczynków.

Z inicjatywą, aby 19 maja ustanowić Dzień Dobrych Uczynków, w 2005 roku wystąpiła Fundacja Ekologiczna Arka. Jej pomysł zyskał sporą popularność i do akcji przez lata włączało się wiele firm, instytucji i przede wszystkim zwykłych ludzi, chcących zrobić coś dobrego dla innych. Jeśli jesteście wśród tych ostatnich, to mamy dla Was kilka propozycji, jak świętować Dzień Dobrych Uczynków.

Uśmiechaj się do innych. Z jednej strony to wydaje się proste, ale z drugiej ciężko o dobry humor, gdy np. tkwimy w kolejce. Postarajmy się jednak nawet w trudnych warunkach zrobić dobrą minę do złej gry. W końcu uśmiech bywa bardziej zaraźliwy niż ziewanie 😊

Wyręcz kogoś z domowników. To nie Twoja kolej na mycie naczyń, odkurzanie albo wyprowadzenie psa? Nie szkodzi, zrób rodzinie lub współlokatorom niespodziankę i wyręcz ich w codziennych obowiązkach.

Zrób współlokatorom coś pysznego. Popraw humor swoim rodzicom lub rodzeństwu robiąc wszystkim lemoniadę, ciasteczka lub naleśniki.

Powiedz komplement. Chociaż słowa to nie czyny, lecz potrafią równie skutecznie poprawić humor. Postaraj się więc zaskoczyć otaczających Cię ludzi jakąś sympatyczną uwagą.

Pomóż zwierzakom. Przejrzyj szafę, na pewno znajdziesz w niej coś, co Tobie się już nie przyda, za to okaże się niezbędne w schronisku dla zwierząt. W końcu coś dobrego można zrobić nie tylko dla ludzi, ale także zwierzaków. A może pójść na całość i w Dzień Dobrych Uczynków wziąć pod swój dach czworonoga?

Najlepszym sposobem, by uczcić Dzień Dobrych Uczynków jest jednak robienie czegoś pozytywnego nie tylko 19 maja, ale każdego dnia!!!

Życzymy Wszystkim miłego dnia!!!

Opracowanie: Samorząd Szkolny