Witajcie!

26 maja będziemy obchodzić Dzień Matki. Z tej okazji warto samodzielnie przygotować coś dla naszych mam! Mimo, że czasami występują między nami różnice zdań, należy im się szacunek i każdy powinien doceniać to, co dla nas robią. W ich święto szczególnie powinniśmy postarać się, aby czuły się docenione i potrzebne, a uśmiech nie schodził im z twarzy!

Poniżej przedstawiamy kilka propozycji, jak samodzielnie wykonać podarunki, które na pewno każda mamą przyjmie z radością 😊

Musujące, lawendowe kule do kąpieli.

Do przygotowania tego podarunki potrzebujemy:

• 2 szklanki wody oczyszczonej
  • 1 szklanka kwasku cytrynowego
  • 5 łyżek oliwki dla dzieci
  • Olejek zapachowy
  • Garść suszonej lawendy
  • Barwnik
  • Woda w spryskiwaczu
  • Foremki (!wyobraźnia!)

Wszystko mieszamy że sobą. Następnie z masy należy uformować serduszka lub inne kształty. Można wykorzystać do tego również opakowania po czekoladkach, bombonierkach lub foremki do lodu. Dzięki temu będą miały jednakowy rozmiar. Kule mogą być w różnym kształcie oraz o różnym zapachu, np. kawy, goździków, cynamonu, pomarańczy… jakie tylko wymyślicie. Każdej mamie należy się chwila relaksu, a takie kule przyjemnie musują, czyszczą, pięknie pachną, a dzięki zawartej w nich oliwce pielęgnują i nawilżają naszą skórę. Możemy je podarować w dekoracyjnym słoiczku, obwiązanym wstążką.

Kawowe świeczki

Składniki:

• Ogarki świec
  • Ziarna kawy
  • Sznurek
  • Puszka
  • Barwnik (jeżeli chcemy mieć dany kolor świecy)
  • Blok techniczny
  • Patyki do szaszłyków oraz taśma klejąca

Ogarki świec wkładamy do puszki i rozpuszczamy w kąpieli wodnej. W kartki technicznej formujemy tubę i sklejamy odpowiednio jej dno. Wsypujemy ziarna kawy. Do patyczka przywiązujemy sznurek i wkładamy to tak, aby stanowił knot w gotowej świeczce. Do wosku opcjonalnie możemy dodać barwnik i olejek zapachowy. Do tuby z kawą wlewamy wosk, tak aby zakrył kawę. Po wystygnięciu zalewamy pozostałą częścią wosku. Teraz czekamy aż wszystko stwardnieje i wyjmujemy gotową świeczkę z papieru. Gotowe!

Wazonik na desce

Do przygotowania potrzebujemy:

• Kawałka deski
  • Papier ścierny
  • Farba
  • Gwoździki
  • Sznurek
  • Kwiaty

Na początku szlifujemy i malujemy deskę na wybrany kolor. Potem wbijamy w nią gwoździki, które mają utworzyć kształt wazonu. Możemy pomóc sobie szablonem wydrukowanym z Internetu. Następnie sznurkiem owijamy gwoździe w kształt wazonu. Teraz tylko wkładamy w nie kwiaty. Taki podarunek może służyć jako bardzo ładna dekoracja i gwarantujemy, że spodoba się nie tylko mamie ale każdy zwróci na niego uwagę.

Flower box

Materiały:

• okrągłe pudełko lub jakiekolwiek inne
  • gąbka florystyczna
  • kwiaty wg uznania
  • folia przeźroczysta
  • bibuła gładka, kolorowa
  • nożyczki
  • miska z wodą

Na początek ozdabiamy nasze pudełko według uznania. Wnętrze wykładamy bibułą, tak aby wystawała. Gąbkę florystyczną wkładamy do wody, aby wchłonęła bardzo (!Bardzo!) dużo wody. Środek pudełka odkładamy również przezroczystą folią, do której następnie wkładamy mokrą gąbkę. Teraz tylko odpowiednio przecinamy kwiaty i wbijamy je do naszego pudełka. Gotowe!

Peeling cukrowy

Materiały:

• 1½ szklanki cukru
  • ¼ szklanki oliwki dla dzieci
  • kilkanaście płatków róż
  • blender
  • dekoracyjny słoiczek z nakrętką

Wszystko blendujemy i przekładamy do dekoracyjnego słoiczka. Każdy w domu może sobie zrobić kosmetyk, jakim jest peeling cukrowy. Jest bardzo dobry dla cery alergicznej! Peelingi są nam potrzebne, aby usuwać ze skóry zanieczyszczenia i obumarłe komórki. Nasza skóra jest wtedy lepiej ukrwiona, elastyczna, a – co za tym idzie – także młodsza.

Śniadanie!

Założę się, że każda mama ucieszy się, gdy powitacie ją w tym dniu przepysznym śniadaniem. Oto prosty przepis ale gwarantujemy, że pyszny, zdrowy i pożywny.

Składniki:

• 2 jajka
  • plaster szynki parmeńskiej 15 g
  • awokado 35 g
  • 4 pomidorki koktajlowe
  • garść rukoli
  • szczypta soli himalajskiej
  • szczypta pieprzu mielonego
  • szczypta ziół prowansalskich
  • kromka ciemnego chleba
  • masło klarowane

Do miski wbijamy jajka i roztrzepujemy widelcem. Dodajemy pokrojone w paski awokado, szynkę parmeńską i doprawiamy do smaku. Na patelni na małym ogniu roztapiamy tłuszcz, wlewamy zawartość miski i smażymy do ścięcia jajek (około minuty). Przewracamy omlet na drugą stronę i smażymy kolejną minutę. Przekładamy na talerz, składamy na pół, posypujemy rukolą i pokrojonymi na ćwiartki pomidorkami koktajlowymi. Podajemy z kromką chleba. Chleb można przypiec na tej samej patelni, na której robiliśmy omlet.

Jak widzicie z produktów, które na co dzień są w naszym domu można wyczarować naprawdę wiele fajnych prezentów. Warto poświęcić trochę czasu i przygotować samodzielnie prezent dla naszych mam. Możecie skorzystać z naszych propozycji i podarować mamie „Relaksacyjne pudełko” pełne niespodzianek.

Pamiętajmy, że nawet najmniejszy gest zostanie doceniony przez nasze mamy, które chociaż ten jeden dzień w roku będą mogły odpocząć. Zasługują na to!

Już dziś życzymy wszystkiego najlepszego dla wszystkich mam!

Samorząd Uczniowski.

Źródło:http://www.twojediy.pl