Grupa uczniów naszej szkoły uczestniczyła w 34 Pieśniobraniu, które odbyło się 11 listopada 2015 r., na Wzgórzu Zamkowym w Kielcach, przy siedzibie Ośrodka Myśli Patriotycznej.

Pieśniobrania to wspólne śpiewanie kielczan, organizowane od 6 lat z inicjatywy Stowarzyszenia “A nam się chce”. Biorą w nim udział zespoły śpiewacze oraz chóry z różnych środowisk: uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów, studenci z UJK oraz chóry amatorskie z Kielc i okolic.

Nasz zespół wokalny z SP 19 wystąpił w następującym składzie: Gabrysia Adamczyk, Ania Szkliniarz, Ola Gruszka, Sandra Garbat, Gabrysia Masternak, Jagoda Szrek, Julia Ślewa, Ola Tracz, Weronika Winiarz i Wiktoria Tokarczyk. Wspólnie z zespołem z SP nr 8 dziewczynki zaśpiewały pieśni Piechota i Niepodległość.

Każdy uczestnik spotkania dostał śpiewnik z tekstami pieśni patriotycznych, a wspólny śpiew prowadziła jak zawsze, p. Ewa Robak z Uniwersytetu J. Kochanowskiego.

Film z Pieśniobrania można obejrzeć na stronie “Echa Dnia”.

Opiekun zespołu

Iwona Stefańczyk