Przedstawiamy Wam kilka kolejnych propozycji na spędzenie czasu w naszym pięknym regionie Gór Świętokrzyskich.

Dziś atrakcje dla dzieci i młodzieży.

 

1. Park Rozrywki i Miniatur „Sabat Krajno”

Całoroczny rodzinny ośrodek edukacyjno-rozrywkowy, składający się z alei miniatur najsłynniejszych budowli świata, stacji narciarskiej, parku linowego, wypożyczalni quadów i buggy, eurobungy, atrakcji dla mniejszych dzieci i restauracji.

2. Kompleks Świętokrzyska Polana i Ośrodek Polanika

Oddalony zaledwie o kilka kilometrów od centrum Kielc Kompleks Świętokrzyska Polana to miejsce na turystycznej mapie Polski, gdzie w otoczeniu lasów Gór Świętokrzyskich możemy delektować się przyrodą i zaznać upragnionego odpoczynku.

3. Park Bolmin – ośrodek rekreacyjno-wypoczynkowy nad zalewem w Bolminie

Park Bolmin to prężnie rozwijający się ośrodek na terenie zalewu w Bolminie, znajdującego się niedaleko Kielc.

4. Wioska indiańska „Bonanza”

Wioska położona jest w Zielonce koło Iwanisk na otoczonym lasami terenie o powierzchni hektara. W czterech indiańskich namiotach tipi mieści się między innymi – świetlica z kinem, wystawa przedmiotów indiańskich, strefa relaksu i miejsca noclegowe.

5. Kolejka wąskotorowa „Ciuchcia Expres Ponidzie”

Ciuchcia Expres Ponidzie kursuje na trasie między Jędrzejowem a Pińczowem. Oprócz rozkładowych kursów turystycznych jest także możliwość zorganizowania kursów specjalnych na zamówienie z każdej możliwej okazji.

W skład pociągu wchodzi zabytkowy parowóz Px-48 oraz trzy najpotężniejsze lokomotywy spalinowe, wagony retro, plenerowe i bufet z nagłośnieniem. Uczestnicy wycieczki kolejką wąskotorową po drodze mogą liczyć na niepowtarzalne widoki, a w Umianowicach organizowane jest ognisko, zabawa z muzyką, boiska, tory przeszkód.

6. Centrum Nauki Leonardo DaVinci w Podzamczu

Centrum Nauki Leonardo DaVinci znajduje się na terenie Regionalnego Centrum Naukowo-Technologicznego w Podzamczu koło Chęcin. Tematyką ekspozycji i zajęć edukacyjnych jest organizm ludzki oraz jego otoczenie.

Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach

Muzeum znajduje się w centrum miasta. Jest największym i najstarszym muzeum zabawek w Polsce – w jego zbiorach jest kilka tysięcy eksponatów, m.in. lalki z całego świata, zabawki historyczne i ludowe, modele, kolejka elektryczna. Na dzieci czeka kącik zabaw, a latem – atrakcje na dziedzińcu muzeum. Z wieży zegarowej siedziby muzeum trzy razy dziennie – o godzinie 11.00, 12.00 i 13.00 wygląda Baba Jaga.

Życzymy miłego weekendu!

Opracowanie: Samorząd Szkolny