Drodzy uczniowie!

Zbliżają się wakacje a wraz z tym różne wyjazdy między innymi nad zalew, morze, jezioro czy na basen. Dzisiaj przypominamy Wam zasady bezpieczeństwa podczas wypoczynku nad wodą.

1. Pływaj jedynie w miejscach strzeżonych przez ratowników WOPR.
  2. Zawsze sprawdź wodę i warunki atmosferyczne przed kąpielą.
  3. Pływaj jedynie w oznaczonych miejscach.
  4. Zawsze pływaj ze znajomymi, przyjaciółmi.
  5. Czytaj wszystkie instrukcje i informacje dotyczące warunków kąpieli oraz przestrzegaj znaków umieszczonych przy zbiornikach wodnych.
  6. Nigdy nie nurkuj w wodzie (nie skacz na głowę!), jeżeli nie znasz jej głębokości.
  7. Nigdy nie pływaj po spożyciu alkoholu i nie pozwól na to innym.
  8. Pływaj z prądem, nie próbuj pływać pod prąd.
  9. Nigdy nie wrzucaj i nie wpychaj do wody stojących na pomoście znajomych lub przyjaciół.
  10. Przed kąpielą zorientuj się, gdzie znajduje się stanowisko ratowników i pomieszczenie pierwszej pomocy.
  11. Jeśli zamierzasz skorzystać ze sprzętu pływającego, pamiętaj o zabraniu kamizelek ratunkowych.
  12. Jeśli masz zamiar kapać się w basenie przydomowym, pamiętaj, aby obserwowała cię osoba umiejąca dobrze pływać.
  13. Nie skacz do wody po długotrwałym opalaniu się.
  14. Nie wszczynaj fałszywych alarmów.
  15. Nie wchodź do wody tuż po zjedzeniu posiłku.
  16. W razie zagrożenia wzywaj pomocy.
  17. Nie utrudniaj kąpieli innym.

Bezpieczna kąpiel zależy tytko od ciebie! Dbaj o bezpieczeństwo swoje i innych!

Opracowanie: Samorząd Szkolny