W 2024 r. Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania przypada w niedzielę 29 września, dlatego w SP 19 będziemy go obchodzić we wtorek 1 października (30.09. to Dzień Chłopaka, większość klas będzie świętować poza szkołą). Zachęcam wszystkich nauczycieli języka polskiego, wychowawców kl.1-3, świetlicy, uczniów klas starszych do głośnego czytania wybranych książek w czasie zajęć. Mamy nadzieję, że także rodzice i dziadkowie czynnie dołączą do obchodów tego wydarzenia.

Dzień Głośnego Czytania to święto, którego najważniejszymi beneficjentami są dzieci. Czytanie im na głos stymuluje ich rozwój, wzbogaca słownictwo i pobudza wyobraźnię. Dzień ten został ustanowiony z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 r. Data 29 września odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży.

Autor: Iwona Krzemińska