Niedawno obchodziliśmy Dzień Patrona naszej szkoły. Obchodzimy go każdego roku. Jest on świętem naszej szkoły. Z tej to okazji w dniu 15.05.2015 roku odbył się uroczysty apel, w którym uczestniczyli wszyscy uczniowie i nauczyciele.

Na początku pani dyrektor Dorota Mętrak powiedziała kilka słów o działalności Ireny Sendlerowej. Następnie klasy I-III obejrzały spektakl pt. “Życie pod jabłonką “, którego scenariusz napisały uczennice klasy 4c. Klasom I-III bardzo się spodobało. Na zakończenie przedstawienia szkolny chór pięknie odśpiewał piosenkę “Przeżyj to sam”.

Następnie klasy IV-VI obejrzały przedstawienie, które przygotowali uczniowie z klasy 6b. Scenariusz  napisała Urszula Kapral z klasy 6a. Przedstawienie to bardzo mi się podobało. Po zakończeniu części artystycznej odbył się konkurs wiedzy o Irenie Sendlerowej. Wzięli w nim udział uczniowie klas IV-VI. Pierwsze miejsce zajął Jakub Stachurka z klasy 6b, drugie miejsce Urszula Kapral z klasy 6a, a trzecie miejsce zajęła Jagoda Rubin z klasy 4c. Pozostali uczestnicy konkursu dostali wyróżnienia i dyplomy za udział. Na koniec całej uroczystości pani dyrektor złożyła podziękowania aktorom, nauczycielom i wszystkim uczniom uczestniczącym w organizacji tego uroczystego apelu. Za przygotowanie akademii odpowiedzialne były: p. Monika Waligórska-Ucig, p. Iwona Masternak, p. Monika Kowalik i p. Iwona Stefańczyk.

W tym dniu najbardziej podobało mi się przedstawienie klasy 6b. Chciałabym, żeby takich uroczystości było więcej, ponieważ wtedy uczniowie zgodnie ze sobą współpracują i mogą zaprezentować swoje artystyczne umiejętności.

Zobacz zdjęcia w galerii.

 

Autor: Julia Ślewa

uczennica klasy 4a