20.10.2017 roku w Centrum Konferencyjnym Targów Kielce odbyły się XI Powiatowe Eliminacje Konkursu ,,Bezpieczeństwo na Piątkę”. W eliminacjach o miano najlepszej drużyny powiatu kieleckiego udział wzięli najlepsi piątoklasiści, wyłonieni spośród szkolnych eliminacji.
W kategorii szkół z terenu Kielc trzecie miejsce zdobyli uczniowie naszej szkoły. Laureaci otrzymali nagrody od organizatorów konkursu, m.in. od Zastępcy Komendanta Policji w Kielcach. Konkurs został przeprowadzony m.in. dzięki Prezydentowi Kielc.
SP 19 Kielce reprezentowali uczniowie: Zuzanna Niźnik, Wiktor Kozieł, Stanisław Włodarczyk.
Do konkursu reprezentację przygotowywał Pan Jarosław Januchta. Plakat na konkurs przygotowali uczniowie pod kierunkiem Pani Alicji Tuz.
Autor: Jarosław Januchta